Doplňující informace k historii No.313 Fighter Squadron

Základní přehled základen 313 stíhací squadrony:

 

Základna

 

od

 

do

Catterick, Yorkshire

10.05.1941

01.07.1941

Leconfield, Yorkshire

01.07.1941

26.08.1941

Portreath, Cornwall

26.08.1941

23.11.1941

Warrnwell, Dorset

23.11.1941

28.11.1941

Portreath, Comwall

28.11.1941

15.12.1941

Hornchurch, Essex

15.12.1941

06.02.1942

Rochford, Essex

06.02.1942

06.03.1942

Hornchurch, Essex

06.03.1942

30.04.1942

     

Fairlop, Essex

30.04.1942

08.06.1942

Churchstanton, Somerset

08.06.1942

28.06.1942

Warrnwell, Dorset

28.06.1942

11.07.1942

Churchstanton, Somerset
(detachment Bold Head, Devon)

11.07.1942
(10.06.1942

28.06.1943
28.06.1943)

Peterhead, Aberdeen
(detachment Sumburgh, Shetland Isles)

28.06.1943
(28.06.1943

20.08.1943
22.07.1943)

Hawkinge, Kent

20.08.1943

18.09.1943

Ibsley, Hampshire

18.09.1943

06.01.1944

Ayr, Ayrshire

06.01.1944

19.01.1944

Ibsley, Hampshire

19.01.1944

20.02.1944

Mendlesham, Suffolk

20.02.1944

14.03.1944

Southend, Essex

14.03.1944

20.03.1944

Mendlesham, Suffolk

20.03.1944

03.04.1944

Appledram, Sussex

03.04.1944

29.06.1944

Tangmere, Sussex

29.06.1944

03.07.1944

Lympne, Kent

03.07.1944

11.07.1944

Skeabrae, Orkney Isles
(detachment Sumburgh, Shetland Isles)

11.07.1944
(11.07.1944

03.10.1944
03.10.1944)

North Weald, Hertfordshire

03.10.1944

29.12.1944

Bradwell Bay, Essex

29.12.1944

27.02.1945

Manston, Kent

27.02.1945

13.08.1945

Praha - Ruzyne (CSR)

13.08.1945

22.09.1945

Brno (CSR)

22.09.1945

 
 

Velení 313 squadrony

S/Ldr Josef Jaške

20.07.1941

15.12.1941

S/Ldr Gordon L. Sinclair, DFC (British)

10.5.1941

24.09.1941

S/Ldr Karel Mrázek, DFC

15.12.1941

26.06.1942

S/Ldr Jaroslav Himr

26.06.1942

24.09.1943

S/Ldr František Fajtl, DFC

24.09.1943

31.01.1944

S/Ldr Vaclav Bergman, DFC

31.01.1944

22.05.1944

S/Ldr Alois Hochmal

22.05.1944

01.09.1944

S/Ldr Karel Kasal

01.09.1944

15.11.1944

S/Ldr Otmar Kučera, DFC

15.11.1944

ČSR

 

Velení letky A 313 squadrony

F/Lt Karel Mrázek

15.05.1941

15.12.1941

F/Lt John L. Kilmartin, DFC (British)

04.06.1941

25.06.1941

F/Lt František Fajtl

15.12.1940

27.04.1942

F/Lt František Vancl

27.04.1942

21.05.1942

F/Lt Vaclav Hájek

21.05.1942

01.10.1942

F/Lt Jaroslav Muzika

01.10.1942

07.08.1943

F/Lt Alois Hochmal

07.08.1943

21.05.1944

F/Lt Václav Šlouf

21.05.1944

30.09.1944

F/Lt František Masařík

30.09.1944

ČSR

     
 

Velení letky B 313 Squadrony 

 

F/Lt Jan Čermak

19.05.1941

21.07.1941

F/Lt Thomas W. Gillen (British)

03.06.1941

15.09.1941

F/Lt Stanislav Fejfar

21.07.1941

20.03.1942

F/Lt Karel Vykoukal

20.03.1942

13.04.1942

F/Lt Stanislav Fejfar

13.04.1942

17.05.1942

F/Lt Václav Raba

17.05.1942

01.10.1942

F/Lt Bohuslav Kimlička

01.10.1942

01.01.1943

S/Ldr Václav Bergman

01.01.1943

01.09.1943

F/Lt Otmar Kučera, DFC

01.09.1943

01.05.1944

F/Lt Ronald Wood, DFC (British)

01.05.1944

28.02.1945

F/Lt Karel Zouhar

28.02.1945

ČSR

 

 

Typy letounů, kterými byla vybavena 313 stíhací squadrona

 

Supermarine Spitfire Mk.IA

May 1941

August 1941

Supermarine Spitfire Mk.IIA

August 1941

November 1941

Supermarine Spitfire Mk.VB

October 1941

February 1944

Supermarine Spitfire Mk.VC

July 1942

February 1944

Supermarine Spitfire HF Mk.VI

June 1943

July 1943

Supermarine Spitfire LF Mk.IXC

January 1944

June 1944

Supermarine Spitfire LF Mk.IXE

June 1944

July 1944

Supermarine Spitfire HF Mk.IX

July 1944

July 1944

Supermarine Spitfire Mk.VB

July 1944

October 1944

Supermarine Spitfire HF Mk.VII

July 1944

August 1944

Supermarine Spitfire F Mk.IX

August 1944

August 1944

Supermarine Spitfire HF Mk.IX

October 1944

August 1945

Supermarine Spitfire LF Mk.IXE

July 1945

ČSR