Box

Box je pro leckoho synonymem brutality, i já jsem s obdobnou představou a obavou zároveň poprvé šel na trénink, na který mě přizval můj bratr. Jaké však mě čekalo milé překvapení, že tomu tak není. Samozřejmě, nebavíme se o profesionální, či vrcholové úrovni, kterou zatím a s nejvyšší pravděpodobností ani nikdy nebudu moci posoudit. Je však pravdou že jsem slyšel i zkazky o tom, jak kolegové občas v nějaké té tělocvičně narazili na nějakou tu gumu, která měla potřebu si trošku povzbudit své ego, nicméně po jednom či dvou kolech v ringu to pochopili a napříště se jim rovnou vyhnuli. Možná mám štěstí a dostal jsem se na první pokus do té správné party a hlavně k výtečnému trenérovi, který by během pár vteřin takovou gumu nechal zavřít dveře zvenku.

Vzhledem k aerobní podstatě tréningu vřele doporučuji pro lidi, kteří mají potřebu zhubnout, nebo prostě jen nabrat ztracenou fyzičku. Já jsem se pro tento sport rozhodl z obou důvodů. Celý život jsem sportoval až do zranění kolene, kdy jsem se rozhodl se sportem na „vrcholové“ úrovni skončit. Tak mé tělo postupem času chátralo a chátralo, až jsem začal sentimentálně vzpomínat na v současné době již naprosto nemyslitelné výkony jako byl například několikanásobný výběh schodů na Letnou. Právě tento sentiment byl hlavním motivem proč zase začít makat. Mé koleno bohužel však neumožňuje návrat k jednomu z mých zamilovaných sportů, k Rugby. A kličkovat v bazénu mezi postaršími dámami, které pokud se pohybují vůbec tak spíš vzad než vpřed a které se na vás rozeřvou, skápne jim na hlavu jen jediná kapička, mne opravdu přestalo bavit, nehledě na to tupé a umořující plavání od žlábku ke žlábku. Proto jsem byl naprosto unesen z prvních tréningů boxu, když jsem seznal  že je to právě to co potřebuji a z toho jak dobrá parta lidí se na těch trénincích schází.

Pokud si však myslíte, že box je jen pro chlapy a ženy ať zůstanou u plotny tak se ale krutě mýlíte. Na tréningy totiž se mnou chodí i má přítelkyně, která není archetypem tvrdé a zarputilé boxerky, jaké známe z filmů. A stejně tak jako já si pochvaluje, jak rapidně jí roste fyzička.

Proto všem vřele doporučuji vykašlat se na uměle vytvářené sporty typu aerobik a jeho různé variace, pojďte radši na box či dělejte něco jiného co je „přirozenější“

Jak jsem v textu již zmínil, myslím si že je však velice důležité, aby se o vás staral profesionál, který ví, co říká a který vás zároveň nepustí do ničeho na co nemáte. Já jsem naprosto spokojený, jak s tělocvičnou kam chodím, tak i s trenérem, který rozhodně profesionálem je.

 

Pro všechny z Prahy a okolí vřele doporučuji nově rekonstruované Centrum kontaktních sportů na Pražském Žižkově.

 

https://www.ckszizkov.wz.cz/